Кави Гупта, истакнат со своето присуство во светот на уметноста, добро знае што значи висока естетика и раскошен живот, факти кои силно се отсликуваат во секоја архитектонска креација со неговиот потпис.

Неодамна се најде во Чикаго, каде целосно реновирал семејна куќа, а сега тоа е најмодерниот дом кој се издвојува, меѓу другото, и по неверојатниот начин на кој ентериерите се исполнети со уметнички дела.

Давајќи огромна основа на боите и градежните материјали, декораторот – по разговорот со семејството што ја купи куќата – реши да се префрли на безбедна тактика, со цел да обезбеди хармонија, апсолутна функционалност и секако модерен и во исто време безвременски резултат. Така, целото внимание го насочи кон минималистичката декорација и ја преферираше белата како главна боја, давајќи и модерна димензија со сиви тонови.

Во целото опкружување природното осветлување функционира исклучително добро, правејќи просторите да изгледаат навистина заводливо. Белата на ѕидовите и смели тонови на мебелот, добиваат уникатна форма благодарение на сончевите зраци, давајќи уникатни бои и „живот“ во секој агол.

Уметност од агол до агол, идеалниот додаток е избран за да го „заклучи“ резултатот и да изгледа целосно комплетно и бујно, и покрај “строгоста” која генерално го има главниот збор во оваа куќа.

Како бонус, архитектот не пропуштиl да додаде и луксузни ткаенини, како кадифе и кожа, кои внесоа доза гламур во уникатниот изглед на ентериерот. Секоја украсна референца создава неверојатен краен резултат.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПарчињата со животнски принт ќе го направат секој ваш изглед полуксузен
Следна објаваУбедливо најубавата празнична кампања MICHAEL Michael Kors Holiday 2021 (видео)!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ