Во случај да барате тренд кој ќе импресионира, без размислување, ви препорачуваме облека и модни додатоци со животински принт.

Генерално, животинските мотиви веќе неколку сезони заземаат многу важно место во нашата гардероба, бидејќи без многу труд додаваат боја и посебна естетика на нашите комбинации на облека.

Оваа зима ви треба интензитет, динамични комбинации и ексцентричен изглед кој ќе ги привлече сите погледи. Вистина е дека најдобриот сојузник во овој процес не е никој друг туку животинските мотиви.

Можете да ги најдете на парчиња облека како кошули и фустани, да ги носите од утро до вечер и, секако, доколку се осмелите, да креирате „print on print“ врвен изглед.

Доколку барате впечатливи парчиња со животински принт, погледнете ја фотогалеријата каде ви ги откриваме најновите предлози од светските дизајнери.

СПОДЕЛИ
Претходна објава6 трендови кои се во мода оваа ессен и зима
Следна објаваСупер модерен дом кој ја слави модерната уметност
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ