Имаме добри вести – за зимата 2021/22, дизајнерите пронајдоа одлични начини да ја имплементираат потребната доза на стил во меки и удобни парчиња облека, кои баш не се најдоа во категоријата „мода“, но ни предизвикаат удобност и топлина.

Така, оваа зимска сезона нема да морате да се жртвувате на студ поради модата, бидејќи облеката како хеланки и јакни со пердуви пристигнуваат во стилско адаптирано издание.

Трендовите најавуваат дезени и тоа апсолутно секаде – на јакни и палта, на здолништа, блузи… Од стилска геометрија до кариран дезен, ќе го внесе модниот момент во вашата зимска облека. Ако ништо не ве грее како јакна со пердуви, сега е време да заблескате во една.

Хеланките не се револуционерно парче, но со помека и подебела ткаенина треба да го најдат патот до вашата зимска гардероба. 

Џемпер над фустан

Карирани здолништа

Јакни од пердуви

Тексас од глава до пети

Јакни со принт

Хеланки

НЕМА КОМЕНТАРИ