Синоним за луксуз, спектакуларно опкружување и легендарна услуга …
Брендот Ritz-Carlton се смета за златен стандард кога станува збор за гостопримството, а хотелот Ritz-Carlton во Доха не е исклучок.
Сместен на приватен остров во лагуната на Западниот Залив со поглед на Арапскиот Залив и хоризонтот на Доха, познат по својата топла и пријатна атмосфера, се смета за еден од најомилените хотели во Доха со атрактивна оаза во космополитскиот главен град.

Сите очи се вперени во Катар за Светското првенство во фудбал во 2022 година, хотелот Ritz-Carlton е совршено позициониран до приватна плажа, блиску до неодамна изградениот град Лусаила.

Доколку планирате да го посетите Светското првенство во фудбал во 2022 година, Ritz-Carlton е совршено место за луксузно сместување од соништата.

Кога ќе влезете во фоајето на луксузниот хотел со пет ѕвезди, веднаш ќе го видите еден од најголемите лустери на Блискиот Исток. Сепак, величественоста не завршува тука бидејќи цветните мурали, мермерните подови и златните акценти се исто така доста импресивни …

погледнете ги фотографиите во галеријата …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMiu Miu ја претстави кампањата Nuit со младите sвезди на Холивуд
Следна објава6 трендови кои се во мода оваа ессен и зима
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ