Вечерните фустани отсекогаш биле синоним за ноќни излегувања, додека нивниот луксузен дизајн е претставен со светки и скапоцени камења кои ги истакнуваат сатенските и кадифените ткаенини.

Новата колекција Miu Miu Nuit ужива токму во тоа – слави мали фустани за забави. Снимени на позната позадина (фенси бар или елитен клуб напуштени непосредно пред или пред почетокот на забавата), Мерт Алас и Маркус Пиго создаваат сцена со блиска референца на фотографија од папараци или слика направена при слаба осветленост на место како легендарното Studio 54. Интензивно острата светлина ги доловува блескавите детали на фустаните, дозволувајќи му на сјајот да дојде до израз.

Ѕвездите на кампањата се млади холивудски ѕвезди во подем. Ever Anderson, Ciara Bravo и KiKi Layne кои веќе имаат голем број на импресивни улоги. Андерсон неодамна ја играше улогата на младата Наташа Романов во филмот  „Black Widow“, а исто така беше избрана за главната улога во претстојниот филм на Дизни „Peter & Wendy“.

По повеќе години на малите екрани, Сиера Браво воодушеви многумина со својата изведба во филмот „Cherry“. Што се однесува до Лејн, бидејќи дебитираше во филмот номиниран за Златен глобус, „If Beale Street Could Talk“, таа доби улоги во серијата на Нетфликс „The Old Guard“, како и во филмот „Coming To America 2“.

Дамите со светла иднина се соодветни хероини за носење сјајни фустани од брендот Miu Miu.

НЕМА КОМЕНТАРИ