За женската колекција Dior есен/зима 2021/2022 година, Марија Грација Kјури повторно се потпира на мотивот на Mizza леопард во чест на Mizzа Bricard, музата на Christian Dior.
Прославувајќи ја грациозноста на мачките, овој храбар дизајн – достапен во „tone-on-tone“, во природна, сива и црна боја – го подобрува целиот волшебен изглед кој е погоден за вашите mix-and-match игри.
Парчињата од оваа сезона, како шалови, мантили, здолништа и фустани, го красат овој неодолив принт, кој се појавува и на легендарните чизми Lady D-Lite, Dior Book Tote, Dior Caro и Saddle, како и на Dior Granville еспадрилите и DiorAlps чизмите.
Како завршен допир, Mizza боб фризурите и беретките создаваат фасцинантен ефект. Овие модни парчиња од најновата колекција Ready-to-Wear 2021/22 се вистинското олицетворение на стилот на Dior.
СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајпопуларните chunky чизми на Bottega имаат нова Flash верзија
Следна објаваMiu Miu ја претстави кампањата Nuit со младите sвезди на Холивуд
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ