Синди Брунa, Бела Хадид и Ники Мекгваер се ѕвездите на новата празнична кампања MICHAEL Michael Kors Holiday 2021.

Гламурот и патувањето се во центарот на вниманието во кампањата MICHAEL Michael Kors Holiday 2021. На рекламните фотографии направени од Шон Томас, на прекрасните девојки, Синди, Бели и Ники, им се придружуваат ѕвездите на социјалните мрежи, Бретман Рок, Лори Харви и Тина Лиан. 

 

Кампањата е снимена во хотелот TWA, на аеродромот JFK, како и во салонот на покривот на The Skylark каде девојките презентираат стајлинзи кои се идеални за забавите кои претстојат. Дизајните вклучуваат паф јакни, фустани со монистри и беспрекорно скроени блејзери. Модерните комбинации на облека се надополнети со главните чанти на брендот – моделите Karlie Satchel, SoHo и Greenwich.

„Оваа празнична сезона, навистина сакавме да го доловиме срцето на празниците: да патуваме и да прославиме со саканите кои толку многу ни недостасуваа“, вели Мајкл Корс. „И има ли подобар начин да се направи тоа отколку со споделување луксузни подароци и обиколка на градот, изгледајќи фантастично додека сте во движење?

Сите заслужуваме малку дополнителна радост, љубов и гламур оваа сезона“.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСупер модерен дом кој ја слави модерната уметност
Следна објаваОва ремек дело „плови“ над реката Хадсон – чини 45 милиони долари
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ