Нова колекција во чест на Мики Маус!

  Од моментот кога легендарниот Волт Дизни го претстави на светот, Мики Маус ги освои срцата на милиони деца ширум светот и го инспирираше појавувањето...

Отркиен 2018 Dream Angels Fantasy Bra на Victoria’s Secret!

Victoria’s Secret го претстави долгоочекуваниот 2018 Dream Angels Fantasy Bra, дизајниран исклучиво за Victoria’s Secret од Atelier Swarovski. Моделот Elsa Hosk ќе го носи...

Домашен комфор со совршена декорација!

Топлите кадифени материјали и перници со текстури стануваат наши оклопи во есенската и зимска сезона. Но, не се работи само за работи што ги...

Изберете совршен веренички прстен!

Кристалите покрај тоа што се омилени кај љубителите на накит, тие се објект на интересирање кај изучувачите на хомеопатија, кои открија дека истите имаат...

Колекција на накит од британскиот модел Advoa Aboa!

  Британскиот модел, активист и основач на женската платформа Gurls Talk, Advoa Aboa штотуку лансираше интересна колекција на накит во соработка со брендот John Hardy. Колекцијата...

7 Инспиративни и убави тиркизни соби!

Што ви доаѓа на ум кога ќе помислите на тиркизната боја? Убав индијански накит? Океан кој се среќава со бела песочна плажа? Само неколку бои...

Мистеријата на сините дијаманти!

Синиот дијамант познат под името "HOPE" е многу редок, а начинот на кој тој  настанал престставува вистинска мистерија дури и за научниците и истражувачите. Сината...

Ретро инспиративни дизајни!

Погледнете ги најлајкнуваните инстаграм ентериери  и ќе забележите многу ретро декорации кои совршено се вклопуваат во денешните модерни ентериери. Тоа е затоа што класичните...

Hermes: Нова колекција на накит -“Enchainements Libres”!

Престижниот француски бренд Hermes ни претставува нова колекција на накит наречена "Enchainements Libres". Ѕвездата на кампањата е Felis Nordhof холандски модел, којa позира на фотографиите со...

Нови колекции на IKEA за есен/зима 2018!

Компанијата ИКЕА за сите свои верни купувачи ги претстави новите четири колекции посветени на ентериериерите за оваа есен и зима... Овие колекции се составени од...

Van Cleef & Arpels Alhambra – слави 50 години!

За својот јубилеј, пет децении успешна работа, Van Cleef & Arpels го слави  легендарниот приврзок за среќа во сина боја. Убавината е минлива. Можеби не, ако...

Убавината на минималистичкиот стил пренесена од парот Магали Елали и Барт...

   Магали Елали и Барт Киген се брачниот пар кој стои зад популарната веб-страница, Coffeeklatch. Веб-страницата е онлајн списание каде што се поставени интервјуа на...

IPDesign дизајнира и изработува уникатен и модерен мебел!

Брендот IPDesign од Кавадарци изработува уникатен и модерен дизајнерски  мебел, мебел по мерка и дизајнирање и уредување на ентериери. Разговараме со г-ѓа Ана Китанов Јанева,...

Новата колекцијата SJÄLVSTÄNDIG на IKEA со порака “Опуштете се и изразете...

Компанијата ИКЕА е позната по креирање на интересни и несекојдневни парчиња мебел и декорации, кои имаат за цел да ја зачуваат нашата планета и...

Идеи: Уникатно осветлување со природни гранки и делови од стебла!

  Еколошки парчиња за осветлување, кои не се помалку популарни од оние минималистичките, скандинавските или бохо стиловите ... Додавањето на природни детали, ќе направи да се...

Волшебниот свет на дизајнерот Vincent Dare!

  Познат по своите барокни креации, полни со фантазија и надреализам, Vincent Dare е трендовски дизајнер со некои од најдобрите дизајнирани проекти што некогаш сте ги...