Идеи: Уникатно осветлување со природни гранки и делови од стебла!

  Еколошки парчиња за осветлување, кои не се помалку популарни од оние минималистичките, скандинавските или бохо стиловите ... Додавањето на природни детали, ќе направи да се...

Волшебниот свет на дизајнерот Vincent Dare!

  Познат по своите барокни креации, полни со фантазија и надреализам, Vincent Dare е трендовски дизајнер со некои од најдобрите дизајнирани проекти што некогаш сте ги...

Масичка за кафе која гори банкноти од 50 евра!

Алехандро Монџ и Амарист Студио соработуваа на создавање на класично уметничко дело за оние најбогатите ... Тие создадоа многу интересна (и корисна) масичка за кафе,...

Совршена трпезариска столица Nº11!

  Трпезариската столица може да биде декорација на една соба или нејзин главен елемент на која и дава карактер ... N º11 трпезариската столица на брендот...

Футуристичкиот ентериер на Zaha Hadid!

  Dame Zaha Muhamed Hadid беше познатa ираско / британскa архитектка... Таа освои многу награди и титула креатор на ултра-модерениот и футуристички архитектонски дизајн. Нејзините дела се...

Volvo го претстави 360C – концепт без волан!

  Бројни концепти немаат дури ни волани во своите скици. Volvo 360c е еден од нив. Како што велат од овој познат бренд: "Потребите за индивидуална...

Современ дизајн во екстериерот!

  Ако некогаш сакате да се збуните, тогаш слободно погледнете ги сите варијации на дефиниции кои се однесуваат на современиот дизајн ... Дизајнерот на ентериери Лех...

Нов модел на грди чевли (ugly shoe) на Balenciaga!

Balenciaga е еден од првите брендови кој лансираше грд тренд (ugly shoe) на чевли. Модната дизајнерка на Balenciaga, Demna Gvasalia одлучи поввторно да ги израдува љубителите...

Уникатна футуристичка колекција на корејскиот бренд Oriyeеn!

  Мебел и додатоци за домот со холограмски ефект, се нов тренд во домашниот декор. Во согласност со овој растечки тренд во светот на енетериерот, корејскиот...

Оригинални канцелариии во Париз со весели бои!

  WeWork Studio, ја дизајнираше својата нова канцеларија WeWork Champs-Élysées, која се наоѓа во главниот град на Франција ... Бизнис просториите, лоцирани на истата адреса, која...

Mallerio претстави иновативен ѓердан Medici!

Најстарата куќа за накит во светот, Mallerio, претстави иновативен ѓердан Medici чиј дизајн, благо речено не остава без текст ... За да ја најде инспирацијата...

Фотељата Thousand Eyes е уникатно и весело парче мебел!

  Кога ќе посакате уникатно и весело парче мебел, тогаш чувството да поседувате центарлно, па дури и шокирачко парче мебел е вистинско решение ... Фотељата Thousand...

Balmain претстави нови модели кои всушност не постојат!

Новите модели на Balmain се виртуелни. Овие модели, кои навистина изгледаат како прави човечки суштества, ги креираше фотографот Cameron-James Wilson, кој во 2017 година...

Toco Table – комбинација на елегантно стакло и топло дрво!

  Бразилскиот архитект Леандро Гарисја не само што дизајнира модерни простори, туку креира и мебел, како овие неверојатни масички ... Toco Table, како што е наречена...

Компјутерски делови претворени во уметнички дела!

  Секоја година, тони отпад завршуваат на депонии низ целиот свет, а старите компјутери, лаптопи и отфрлените мобилни телефони се само некои од уредите што...

Најдобри идеи за декорирација на конзоли во есенски стил!

  Речиси сите од нас имаат конзола во некој простор, можеби во влезниот дел, спалната соба, дневната соба или на друго место ... Есента се приближува,...