Апартман во Лас Вегас кој чини 100.00 долари за една ноќ!

Ако некогаш сте стоеле пред некое уметничко парче што го создал Демиен Херст и се прашувале што всушност се случува во неговата глава, денес...

Дезен на плочки инспириран од симоболот на бесконечноста!

  Плочки кои формираат бесконечни патеки ... Освен фактот дека претходно соработувале со Monica Forster Design Studio, шведскиот бренд, Marrakech Design уште еднаш се сврте кон...

Лондонскиот бренд `KITRI` го престави пролетниот модел “Jody“

Лондонскиот бренд `KITRI` чии креации се омилени помеѓу модните инфлуенсери и блогерки, но и обичните жени секоја сезона изненадуваат со новите дезени на пролетни фустани....

Уникатна серија на рачно изработени вазни!

Лондонското студио Extra & ordinardy Design и мадридската уметница Eileen Ng, соработуваа на серија рачно изработени Teumsae вазни, инспирирани од растенијата кои се пробиваат...

Интересни абажури од плетени бамбуси!

  Дизајнерот Jun Jie Zhang, има за цел да го истакне деликатниот квалитет на бамбусот, со помош на неговата серија на абашури за ламби, кои...

Карим Рашид дизајнира за брендот Кросно!

  Познатиот дизајнер Карим Рашид  соработуваше со брендот Кросно за да ја создаде Сакред - едноставната и вонвременска колекција на цилиндрични и купести предмети од...

Уникатен лустер инспириран од Coco Chanel!

  Создавајќи уникатен омаж за Габриел Шанел или Коко, брендот Ларосе Гујон дизајнираше лустер кој не потсетува на ланец со бисери ... Познатата модна креаторка често...

Уметница ја претвора косата во неверојатни скулптури!

  Латиција Кју е 22-годишна уметница која ја користи косата како медиум за изразување на своите идеи и верувања. Таа создава животни, минијатури и секојдневни предмети...

Декорација во домот за 2019 – Што е модерно?

Изминатава година може да се нарече година на винтиџ стилот. Но што ќе биде модерно во 2019 година? Од Стокхолм до Миланската недела на дизајнот,...

Penelope Cruz во новата Swarovski кампања!

  Penelope Cruz го зголеми својот гламурозен фактор, кога се најде во улога на заштитно лице во новите колекции на Atelier Swarovski by Penelope Cruz Fine...

Фотељи со легендарниот Pendleton дезен!

Минатата година, канадскиот бренд Gus * Modern оствари соработка со текстилната компанија Pendleton Woolen Mills, создавајќи три limitirani изданија на lounge фотељи. Основана во 1900...

Бојата која ја обожувавме во 80`те, повторно се враќа во мода!-(Кобалтно...

На Париската Модна Недела која неодамна заврши беа преставени најновите модели на големите модни куќи `Haute Couture`, прекрасни колекции за сезона пролет/лето 2019. Модните критичари...

Новата Chloe C Double торба го залуде модниот свет!

Брендот Chloe ја претстави новата торба наречена C Double која ќе биде хит на годината! Креативниот тим на модната куќа Chloé, предводен од Clare White Keller,...

Polyhedron модерно дизајниран бар и украс на секоја просторија!

  Скулптурниот модернизам на италијанскиот дизајн е претставен во барот Restoration Hardware, кој има геометриска форма ... Именуван Polyhedron, овој бар има екстериер изработен од мат...

Гламурозна пролет со најновите модели на `Dolce & Gabbana`

Италијанскиот луксузен бренд Dolce&Gabbana, ја лансираше својата најнова колекција на чевли за престојната сезона пролет/лето 2019 година. Рачно изработени сандали и летни чизми, украсени...

Cartier колекција како омаж на историјата!

  Крокодилскиот мотив на брендот Картие доаѓа со многу интригантна приказна, која се случила во парискиот бутик на Картие во 1975 година, кога мексиканската актерка Марија...