Летен хит: Тетовирањето со бело мастило!

Кога ќе помислите на тетоважа, првото нешто што ќе ви падне на памет е од црна боја или од сино мастило. Но, постојат тетоважи кои...

Убавината е во едноставноста, скандинавски архитектински стилови!

Скандинавскиот стил го дефинираат три главни карактеристики: функционалност, едноставност и убавина. Истиот плени со својата едноставност во уредувањето. Го красат чисто линии и беспрекорна а ненаметливна...

Мудан – часовник украсен со 15.858 дијаманти!

  Ви го претставуваме часовникот од 500.000 долари, што речиси го сруши светскиот рекорд ... Овој модел на себе има повеќе дијаманти од било кој друг...

Објавен Конкурсот за стипендии на Семос Академијата за графички и веб...

Семос Академија распиша Конкурс за доделување стипендии на тема „S.O.S“, за академската 2019/2020 година за образовните профили Графички дизајнер и Веб дизајнер. Конкурсот трае...

Направете пролетен `Make Over` во својот дом со Geraldine Tan!

Со својата љубов, страст и посветеност кон естетиката и внатрешното уредување познатата лондонска блогерка Geraldine Tan неодамна ги отвори вратите на својот дом во Лондон, кој...

Стилски аксесоар кој ќе го носиме оваа пролет!

Уникатен моден додаток кој ќе го носиме оваа пролет, а поседува неограничен спектар на можности и секогаш предизвикува воодушевување кога и да го краси...

Олимпискиот факел 2020 годинa – рефлексија на Сакура!

  Олимписката сезона конечно започнува, a тоа во вистински јапонски стил го означува официјалниот Олимписки факел 2020, кој е дизајниран како рефлексија на Сакура -...

Лустер Аурора инспириран од природата!

Лондонската компанија LUUM лансираше брановиден лустер, инспириран од јапонската 3D технологија за свиткување цевки ... Лустерот Аурора, именуван по природниот феномен е создаден како мимикрија...

Совршено модерна колекција на тапети!

Следејќи го успехот на првите две колекции на редизајниран модерен стил, Модернист I и Модернист II, брендот Јупитер 10 сега ни ја  прикажува Stripe колекцијата. Јупитер 10...

Diesel со нова пролетна модна линија на накит!

Нов, интересен дизајн и материјали инспирирани од `винтиџ` стилот се она што ја обележува пролетната модна линија на модни аксесоари на Diesel. Оваа колекција наречена...

Апартман во Лас Вегас кој чини 100.00 долари за една ноќ!

Ако некогаш сте стоеле пред некое уметничко парче што го создал Демиен Херст и се прашувале што всушност се случува во неговата глава, денес...

Дезен на плочки инспириран од симоболот на бесконечноста!

  Плочки кои формираат бесконечни патеки ... Освен фактот дека претходно соработувале со Monica Forster Design Studio, шведскиот бренд, Marrakech Design уште еднаш се сврте кон...

Лондонскиот бренд `KITRI` го престави пролетниот модел “Jody“

Лондонскиот бренд `KITRI` чии креации се омилени помеѓу модните инфлуенсери и блогерки, но и обичните жени секоја сезона изненадуваат со новите дезени на пролетни фустани....

Уникатна серија на рачно изработени вазни!

Лондонското студио Extra & ordinardy Design и мадридската уметница Eileen Ng, соработуваа на серија рачно изработени Teumsae вазни, инспирирани од растенијата кои се пробиваат...

Интересни абажури од плетени бамбуси!

  Дизајнерот Jun Jie Zhang, има за цел да го истакне деликатниот квалитет на бамбусот, со помош на неговата серија на абашури за ламби, кои...

Карим Рашид дизајнира за брендот Кросно!

  Познатиот дизајнер Карим Рашид  соработуваше со брендот Кросно за да ја создаде Сакред - едноставната и вонвременска колекција на цилиндрични и купести предмети од...