Во низата модни соработки се појави уште една која не води во светот на „фантазијата“.

Stella McCartney и Disney неодамна се здружија за да ја претстават колекцијата инспирирана од легендарниот анимиран филм од 1941 година, „Фантазија“. 

Малата унисекс капсула колекција ја комбинира модата и фантазијата и содржи нови принтови на Disney Fantasia и оригинална графика. Колекцијата може да се пофали со еклектична употреба на безвременски визуелни елементи и заеднички вредности на славење на природата, музиката и експерименталната креативност, со што се обезбедува совршено бегство од реалноста.

Колекцијата е целосно изработена од вегански материјали, вклучувајќи органски памук, рециклиран најлон и рециклиран полиестер.

СПОДЕЛИ
Претходна објава50 Мајски Оперски Вечери-МОБ (2022)
Следна објаваКоја храна може позитивно да влијае на растот на косата – 5 намирници за раст на косата
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ