Кога ќе се спомене холивудскиот гламур, луѓето обично го замислуваат оној кој чекори на црвениот тепих пред Долби театарот во Лос Ангелес, каде што овогодинешните Оскари се одржаа ноќта помеѓу неделата и понеделникот, два часа по полноќ, по локално време.

ATELIER VERSACE

Некои ќе речат дека овогодинешните изданија од црвениот тепих не беа ништо спектакуларно во однос на церемониите од претходните години и дека од гостите можевме да очекуваме многу повеќе, но и покрај тоа не можеме да кажеме дека сме целосно разочарани.

GUCCI

Vanessa Hudgens, Jessica Chastain, Zendaya, Rachel Zegler, се само дел од актерките кои блеснаа на овој настан во своите раскошни комбинации, додека Timothée Chalamet очекувано беше еден од најдобро облечените мажи.

Кога станува збор за убавината, дефинитивно сме повеќе од задоволни во овој сегмент!  

Zoë Kravitz, Jessica Alba и Elsa Hosk ја кренаа класиката на повисоко ниво, па затоа посакуваме да можеме да ги копираме овие изгледи што е можно поскоро. Погледнете ги сите наши фаворити за убавина во галеријата …

ANYA TAYLOR-JOY

JESSICA CHASTAIN

HUNTER SCHAFER

ELSA HOSK

BILLIE EILISH

JESSICA ALBA

KENDALL JENNER

KIM KARDASHIAN

ZENDAYA

VANESSA HUDGENS

KRISTEN STEWART

NICOLE KIDMAN

VANESSA HUDGENS

ZENDAYA

PENÉLOPE CRUZ

ZOË KRAVITZ

СПОДЕЛИ
Претходна објаваАктерката HoYeon Jung од Squid Game во кампања на Louis Vuitton – пролет/лето 2022 година
Следна објаваJimmy Choo и Mugler претставија екстравагантна колекција на чевли
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ