За Денот на вљубените, Купидон ја насочи својата стрела кон прекрасните чанти …

Чантите во форма на срце не натераа да чувствуваме пеперутки во стомакот. Вечниот симбол на љубовта е овековечен на голем број омилени кожни производи, од луксузните брендови меѓу кои Celine, Dior и Saint Laurent.

Заборавете да го носите своето срце на облеката, оваа година ставете го преку рамо.

За брендот Celine љубовта е во воздухот. Само погледнете ја капсула колекцијата за  за Денот на вљубените. Во фокусот е срцето, што може да се забележи во изборот на кожни мини чанти и чанти за рамо.

Dior, капсула колекцијата „Cupidon“, содржи ексклузивен принт кој го слави Ерос, грчкиот бог на љубовта. Понудата содржи и повторување на препознатливата Lady Dior чанта на Dior, со Cannage шев обликуван во романтични срца.

Мотивот на срцето е синоним за францускиот бренд Saint Laurent, уште од времето кога неговиот основач создал кристален брош во форма на срце во 1962 година. Сега „Riva“ е голема чанта на брендот, украсена со срциња во различни бои.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКуќата на Гвинет Палтроу во Калифорнија личи на модерна палата
Следна објаваИнспирација: каде да го поминете Денот на вљубените?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ