Секогаш е добра идеја да го поминете Денот на вљубените во интимната атмосфера на вашиот дом…

Згответе нешто убаво, украсете го домот со рози, топла бања, гледајте филм…

Ако сте тип кој претпочита излегување, тогаш вечера или дегустација на вино се одличен избор за вас.

Кино, театар или концерт се исто така генијални идеи, а заедничката прошетка низ градот или блиска планина, исто така може да биде многу романтична.

Како и да го поминете Денот на вљубените, се надеваме дека ќе бидете среќни и сакани бидејќи тоа е единственото нешто што е важно.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВечниот симбол на љубовта овековечен на кожните чанти (Celine, Dior и Saint Laurent)
Следна објаваСè што треба да знаете за модната недела во Њујорк!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ