Инспирирајте се од нивната уникатна декорација!
На неколку дена пред новогодишните празници, во париските хотели постепено се засилува веселата атмосфера на празниците. Ritz, The Bristol, The Four Seasons Hotel George V и многу други веќе ги украсија своите сали со највпечатливите новогодишни елки, кои зрачат со фина естетика и уникатен луксуз.
Без разлика дали се работи за модерна декорација или инвестирање во повеќе класични предлози, Градот на светлината заслужува место во топ празнични дестинации кои го заслужуваат нашето внимание.
Во галеријата ги издвоивме најубавите новогодишни елки во луксузните хотели во Париз.
 SHANGRI-LA
 LE MEURICE
RITZ
 HOTEL FOUR SEASONS GEORGE V
CRILLON HOTEL
СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако Корделија де Кастелан уметничка директорка на Диор празнично го украси својот дом
Следна објаваДизајн: Louis Vuitton дебитира со кампања на накит High Jewelry
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ