Моден тренд во 2018 – накит со животински мотиви!

Дизајн на накит 2018! Лавови, змии, птици, бувчиња, лебеди и уште многу други преставници на животинскиот свет, влегуваат во новиот дизајнерски тренд на накитот. Веруваме...

MAJESTIC BERNADET – Уметичко дела на три тркала!

Останувајќи лојален на својот афинитет кон величествените мотори од триесеттите години на минатиот век, Серџ Буено го реставрираше арт-деко моторот и го претвори во...

Торти достојни за музеј!

Вашата замислена идеја за идеална торта најверојатно нема да остане иста откако ќе видите овие совршени торти, кои се достојни за музеј. Толку се...

Футуристички транспарентни капсули ќе ги менуваат лифтовите!

Архитектонската компанија Oiio, предложи радикална нова транспортна форма за Лос Анџелес, која се состои од кабини во форма на меурчи, со база на тркала...

Најдобри предмети од супер тренди линијата на H&M за кујната!

Со години, Ikea е во првите редови на светскиот пазар кога станува збор за достапен мебел, садови и декорација за домот. Сепак, во изминатите години,...

Интересна музичка кутија во чест на пријателството!

Го славиме пријателството и важноста на истото за луѓето. Двајцата пријатели Роже и Николас Курт ја здружија силата на пријатеството со компанијата MB & F...

Креирајте ваши цртани ликови со Adobe Animate

Бобан Крстев, Adobe инструктор во Семос Едукација, споделува детали за новиот курс Adobe Animate СС кој неделава ќе стартува со првата група. Ќе ни...

10 најатрактивни ламби и лустери!

Како да се најде идеално осветлување, практично е грижа во секој дом. Изборот на соодветната ламба, покрај нејзината функционалност, мора да исполни уште еден...

Мозаик во кујната е суптилен и богат декор во секоја смисла!

Вашата кујна е најверојатно најзафатеното место во куќата ... Толку многу работи се случуваат во кујната, од подготовка на храна, собирање на семејството и пријателите...

Удобно столче кое ќе Ви овозможи приватност!

Ова иновативно столче, дизајнирано од страна на MZPA, има се што Ви треба за релаксација во комплетна приватност, па барем и за кратко време....

Нова колекција на накит дизајнирана од Rihannа за Chopard!

Оваа недела, Chopard покажа уште една колекција на накит создадена во соработка со Rihannа. Вкупниот број на парчиња е над 10, што значи дека можеме...

Победници на 10. јубилеен СКПФ „Вештачка реалност“

Јубилејниот 10. Скопје постер фестивалски конкурс за студентски плакат на тема „Вештачка реалност“ ги надмина очекувањата. Пристигнаа плакати од 68 држави ширум светот. Се...

Илустрациите на Alfred Basha

Alfred Basha го објави својот најнов серијал на илустрации со пенкало, во кој животните се претставени во својата природна животна средина. Детализираните цртежи направени со...

Најсимпатични шољи за есенско кафе и чај!

Откако веќе го одбележавме официјалниот почеток на постудената сезона, оние љубители на есента и зимата пронајдоа безброј причини за радост ... Некои уживаат во декорациите...

Zara Home – есен во бохо тренд!

Денес, ви ја прикажуваме есенската колекција 2017, потпишана од компанијата Zara, светски позната по својата препознатлива облека, која е фундаментален дел на секоја модна сцена....

Деликатна колекција на украинска уметница!

Керамиката дефинитивно оживеа во дизајнерската заедница, така што сега имаме повеќе и почесто можности да гледаме различни пристапи на работа со овој традиционален материјал...