Абу Даби наскоро ќе го отвори наголемиот аквариум на светот

Огромниот морски парк кој влегува во последната фаза на изградба во Обединетите Арапски Емирати ќе ги покани посетителите да уживаат во најголемиот затворен аквариум...

Ова ремек дело „плови“ над реката Хадсон – чини 45 милиони...

Ако некој дом може да се нарече „рок ѕвезда“, тоа е овој. Сместен на камена платформа над величествената река Хадсон, околу 90 минути северно...

Супер модерен дом кој ја слави модерната уметност

Кави Гупта, истакнат со своето присуство во светот на уметноста, добро знае што значи висока естетика и раскошен живот, факти кои силно се отсликуваат...

Домот за кој сонуваат и богатите: Ѕирнете во фантастичната вила на...

Изолираната вила, целата во стакло, попозната како „Razor House“, која се наоѓа во Ла Џола, Калифорнија, со прекрасен поглед на целиот океан, од неодамна...

Kravitz Design и CB2 ја претставија новата линија на мебел и...

Kravitz Design се здружи со CB2 за да ја претстави новата линија на мебел и додатоци за домот.Leni Kravitz не е само музички изведувач, туку...

Нов бутик во Милано: Versace Home – израз на заводлива модерност...

  Ново место во Милано кое треба да го посетите! Со фасада обележана со монументални јонски столбови, раскошни скали кои го осветлуваат влезот и провокативната...

Три прекрасни вазни од култните брендови Venini & Versace

  Venini и Versace се култни брендови, синоним за стилска извонредност кои работат на две полиња: мода и дизајн. По повод Миланската модна недела 2021 година,...

Празнична и Sвездена колекција на Tiffany & Co.

Sвездена линија Tiffany & Co. Без разлика дали купувате подарок за некој друг или за себе, водичот за новогодишните подароци на луксузен накит за...

Ентериер: погледнете во канцеларијата на италијанската модна дизајнерка Донатела Версаче

  Внатрешниот дизајн на канцеларијата во Милано на италијанската модна дизајнерка Донатела Версаче е направен во стилот на ревиите на високата мода и белите  лаконски...

Лондонски пентхаус дизајниран од сопругот на принцезата Беатрис

  Eduardo Mapeli Moci e глобално познат како сопруг на принцезата Беатрис - внука на кралицата Елизабета - сепак, тој има подеднакво престижна репутација во...

Дизајн: фрижидерот Kustom na Карим Рашид ја доби наградата Product Design...

Познатиот дизајнер Карим Рашид, во соработка со Haier, создаде нови фрижидери Kustom Frigerator …Како и новите модели на Samsung Bespoke, овој дизајн функционира така...

Чевлите на платформа се вратија: погледнете ги најубавите модели

Можеби се препуштивте на живот во рамни чевли - настаните од изминатата година ја направија и најмалата потпетица излишна - и ако е така,...