Уметнички, класични или модерни, новогодишни елки ги красат фоајеата на врвните хотели, ширејќи ја празничната магија.

Иако не постои официјална конкуренција меѓу најлуксузните хотели за најоригинална или најспектакуларна елка, секој се труди да биде поинаков, уникатен и да ангажира реномирани цвеќари, уметници или модни дизајнери.

ЛОНДОН

ВЕНЕЦИЈА

Сепак, има и такви кои се држат до добрите, стари класици – што не ја намалува убавината на новогодишната декорација.

 ЧИКАГО

Ве запознаваме со празничната атмосфера на најлуксузните хотели ширум светот, со визуелно доживување преку нашата галерија.

ЕДИНБУРГ

САНКТ ПЕТЕРБУРГ

ЛОНДОН

БУДИМПЕШТА

ПАРИЗ – РИЦ 

ЛОНДОН

ВАРШАВА

ТОКИО

  ЊУЈОРК
МОНАКО
ЛОНДОН

БЕРЛИН

АТИНА

ЛОНДОН

АТИНА

ЛОНДОН

МОНАКО

ЛОНДОН

ПАРИЗ

СПОДЕЛИ
Претходна објаваNew solo exhibition by Lida Sherafatmand at Flower Art Museum ( The Netherlands)
Следна објаваРецепт на денот: Топчиња со сливи и портокал
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ