Фото на денот | Мадона во 1980-та

„Бев ангажиран од страна на прес-агентот на Dick Clark  да ги покривам американските музички награди  речиси цела деценија. Во 1980 година, направив добра фотографија...

Фото на денот | Свет на мажите

Фотографија на Ashlea Wessel, каде акцентот е ставен врз добро-познатите стихови: Гледате, мажите ги створија автомобилите за да се движиме по улиците, Мажите ги создадоа возовите...

Фото на денот | Триумф на врвот

Додека последните сончеви зраци го осветлуваат планинскиот предел Кооау Ренџ на Хаваите, еден планинар го прославува својот триумф. Лиз Барни, авторот на фотографијата вели...

Фото на денот | Снежна радост

Ако сакате зимски спортови и правење снешко, сигурно најпозитивната страна на зимата за Вас е снегот. A ние пак, кои го делат домот со...

Фото на денот | Лондон без дожд

Лондон, Парламентот, Big Ben, совршено зајдисонце... зборови со кои може да се опише оваа фотографија на Pedro Jarque Krebs. Ние само би додале уште...

Фото на денот | Гооол

Детска игра и детски искрени емоции, после постигнат погодок, меморирано со фотографијата на Barry Baugher.

Фото на денот | Дел од Шпанија

Фотографирана во Benidorm, Шпанија. Дело на Laur Dumbrava, претстава на шпанската традиција и амбиент. Девојчето само ја дополнува и разубавува фотографијата која зборува сама...

Фото на денот | Најнови информации

Сите си ги сакаме нашите баби; тие го прават највкусното јадење на светот, но факт е дека годините си го прават своето. Вишокот на...

Фото на денот | Детска љубопитност

Станува збор за фотографија поврзана со приказната на Вироника Голден, која е инаку автор на фотографијата. Таа и нејзиниот сопруг долги години не можеле да...

Фото на денот | Среќен роденден Одри!

„Одбери ден. Уживај во него, целосно. Во сè што носи денот, во сите луѓе што ќе ги сретнеш. Минатото ме научи да го ценам сегашниот...

Фото на денот | „Бркање на сончевите зраци“

Денешниот избор за фото на денот е од еден фотограф од Словенија, кој направил воодушевувачка фотографија од неговиот роден град, и тоа грижливо внимавајќи...

Фото на денот | Совршено влегување во базен

Natalie Greenroyd направи неверојатна фотографија додека седеше на воздушен душек во базенот, а нејзиниот сопруг одличи да скокне. Незината подводна камера го документираше моментот и...