Лондон, Парламентот, Big Ben, совршено зајдисонце… зборови со кои може да се опише оваа фотографија на Pedro Jarque Krebs. Ние само би додале уште еден збор: ПРЕКРАСНО.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМожам да бидам се’ што ќе посакам | Kent Rogowski
Следна објаваСакате чај | David’s Tea
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР