Денешниот избор за фото на денот е облакодер во Милано фотографиран од Davide Sasso со Samsung Galaxy S7. Претставена е рефлексијата на италијанското зајдисонце и самата фотографија спаѓа во проектот на фотографии направени со паметен телефон. Фотографот сака да го истакне солидниот квалитет на фотографија кој може да се постигне и без користење на скапи професионални апарати.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУбавината на пегите
Следна објаваFila Disruptor: Хит ретро патики!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР