Денешната фотографија е од серијалот на Ken Hermann наречен Flower Men. Фотографијата ја експресира поврзаноста на работникот со своето секојдневие во мистичната Индија, вистинскиот израз меѓу воспоставената врска на човекот и околината.

Како Ви се допаѓа нашиот избор за денес?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајновиот футуристички автомобил на Honda
Следна објаваМеки и топли – крзнени палта!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР