Балетот делува грациозно, лесно и совршено, но самата вештина бара многу труд, посветеност и рани на стапалата. На фотографијата е претставена една балерина после настап од страна на фотографката Darian Volkova, која исто така танцува балет. Кога следниот пат ќе одите на балет, потсетете се дека сета таа елегантност и леснотија во движењата зад себе носи многу болка и уште повеќе труд!  

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУникатна Paco Rabanne празнична кампања!
Следна објаваКако да направите елка од салфета!
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР