Најновиот електричен автомобилски модел на Honda беше претставен на Tokyo Motor Show оваа година и мора да признаеме дека сме импресионирани!

Ултра-футуристичкиот Sports EV Concept е инспириран од моделот S2000, односно минималистичкиот дизајн има ретро елементи, што навистина изненадува. Јапонската компанија е на пат да произведе едно семејство на електрични футуристични автомобили со чиј дизајн ќе воодушевуваат и ќе ја намалат стигмата околу хибридите!

Како Ви се допаѓа овој автомобил од иднината?

Image may contain: car

Image may contain: car

Image may contain: car

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен хороскоп од 30.10 – 05.11.2017 година!
Следна објаваФото на денот | Цвеќарот од Индија
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР