Image may contain: 1 person, close-up

Brock Elbank е фотограф чии серијали се најчесто на тема за прикажување на убавината во „човечките несовршености“, или барем како што се декларирани во претенциозниот свет на модата. Тој работи на тема „Витилиго“, а сега ни ја претставува „Пеги“.

Целта на серијалот е оформување на самосвесноста, зголемување на самодовербата и прикажување на неконвенционалната убавина.

Image may contain: 1 person, close-up

Image may contain: 1 person, close-up

Image may contain: 1 person, close-up

Image may contain: one or more people, child and close-up

Image may contain: one or more people and close-up

Image may contain: 1 person, close-up

Image may contain: one or more people

Image may contain: one or more people and close-up

Image may contain: 1 person, child and close-up

СПОДЕЛИ
Претходна објава5 нови трендови во кујните кои можете да ги пробате!
Следна објаваФото на денот | Зајдисонце во Милано
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР