Фото на денот | Санта Агата де Готи

Шетајќи низ уличките на древното италијанско гратче Санта Агата де Готи, имате чувство дека се наоѓате на филмски сет или прошетка низ историјата, а...

Фото на денот | Брисел е убав

За денешната фотографија на денот избравме една од серијалот „Bruxelles La Belle“ на Mathias Mattéo. Брисел претставен единствено од моќта на природната светлина оставајќи белег на супериорност...

Фото на денот | Небото над Санторини

За време на посетата на Ија, на бајковитиот грчки остров Санторини, авторот на фотографијата Соруш Етемад бил воодушевен од убавината на зајдисонцето. „Под совршената палета...

Фото на денот | Девојката во Токио

Денешниот избор за Фото на денот е фотографија на „RK“ на која е претставена девојка во можеби еден од најурбаните градови во светот, Токио. Совршен...

Фото на денот | Попладневна дремка

Кученцето Фидел живее во куќа покрај река во Бриж, Белгија. Ова место привлекува многу туристи во текот на годината, па Фидел голем дел од...

Фото на денот | Цвеќарот од Индија

Денешната фотографија е од серијалот на Ken Hermann наречен Flower Men. Фотографијата ја експресира поврзаноста на работникот со своето секојдневие во мистичната Индија, вистинскиот израз меѓу воспоставената...

Фото на денот | Од другата страна

За денес одбравме да ви претставиме една моќна фотографија чиј автор е талентираниот Мустафа Абдул Ади. Фотографијата е направена од другата страна на познатиот...

Фото на денот | После балетски настап

Балетот делува грациозно, лесно и совршено, но самата вештина бара многу труд, посветеност и рани на стапалата. На фотографијата е претставена една балерина после...

Фото на денот | Ноќен водопад

Преку ден, водата од водопадот Хавасу во Аризона има сино-зелена боја. На оваа фотографија, чиј автор е Џес Стокхаузен, водата е осветлена од ламбата...

Фото на денот | Зајдисонце во Милано

  Денешниот избор за фото на денот е облакодер во Милано фотографиран од Davide Sasso со Samsung Galaxy S7. Претставена е рефлексијата на италијанското зајдисонце и самата фотографија спаѓа...