santa-cruz-arch_95375_990x742

На фотографијата се прикажани јато птици кои се собираат на една карпа што се наоѓа во Санта Круз, Калифорнија. Оваа прекрасна локација e посетена од многу туристи од целиот свет. Местото се нарекува „Плажата на мостовите” и изобилува со неверојатни пејзажи. Авторот на фотографијата Лоренс Нора вели дека ова е едно од најубавите места за да се фотографира зајдисонцето. Со користење на вистинската техника на апаратот се добива одличен ефект со кој местото изгледа сосема нереално.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДванаесет премиери што не смеете да ги пропуштите во септември
Следна објаваСтилска работна маса – сон на сите дизајнери
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР