1

„Холандија не е само земја на ветерниците и лалињата, туку и на многу други убавини за кои вреди да се посети“, вели авторот на оваа прекрасна фотографија, Холанѓанецот Алберт Дрос. Неговата родна земја е најчесто посетена во пролет, во времето на лалињата. Но, според него, август е најубавото време за посета на Холандија, бидејќи во тој период цвета лавандата и шири опоен мирис кој успокојува. Токму на оваа фотографија е прикажано поле со лаванда, на изгрејсонце. Ние овој август го пропуштивме патувањето, но следниот нема да ни побегне. (:

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодерна мобилна куќичка од соништата!
Следна објава10 работи кои треба да ги знаете за Marketing Kingdom (Скопје)
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР