Модерна мобилна куќичка од соништата!

Модерна мобилна куќичка од соништата!

Студиото PAD го дизајнираше Forest Lodge, современ мобилен дом кој однадвор изгледа подеднакво фантастично, како и одвнатре. Архитектот го опиша како цврст, весел и траен – зборови кои обично не се поврзуваат со мобилните куќички.

Големите прозори и стаклениот sид на целата западна страна, ја балансира кафената облога и ја поврзува внатрешноста на куќата со прекрасниот пејсаж. Големите стаклени плочи ја внесуваат природната светлина и питорескниот поглед. contemporary-mobile-home-980x450-1

distance

rainwater

patio-1-1kitchen-1 dining office

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајдобри бради и бркови во 2016 година!
Следна објаваФото на денот | Поле со лаванда
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР