1

Преку ден, водата од водопадот Хавасу во Аризона има сино-зелена боја. На оваа фотографија, чиј автор е Џес Стокхаузен, водата е осветлена од ламбата на еден кампер и добива прекрасна бело-сина боја. „Жуборењето на водопадите се слуша и дење и ноќе кога кампуваш. Со еден пријател отидовме навечер за да ги гледаме ѕвездите и бевме изненадени од темнината на кањонот. Фотографијата ја направив со помош на две челни ламби, едната поставена горе кај главата, а другата на земја”, објасни фотографот. Навистина магичен момент.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗлатната зебра по име Зои
Следна објаваОтворен повик за учество на Саем за накит и модни додатоци ‘Накит 2016’
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР