На остовот Малокаи кој се наоѓа на Хаваите во 1998 година е родена златната зебра по име Зои. Таа е единствена од таков редок вид на животни. Долго време се сметало дека Зои е албино зебра но научните испитувања го докажале спротивното. Всушност кај Зои е дијагностициран “амеланизам”, што значи целосно одсуство на меланин. Таа не смее да се изложува на сончеви зраци , и во моментов е сместена заедно со својата мајка во стационарот за заштита на животни “Ранчот три прстени”.

Погледнете ја!

46af904b71183b57679bdc8e85ff3ec6

 

a11ddce656ddf951437338690136b223

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКој пијалок е хит ова лето – ги освои сите генерации?
Следна објаваФото на денот | Ноќен водопад
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР