a411a1f7748dfdeeabee0f76b032ade7

За денес одбравме да ви претставиме една моќна фотографија чиј автор е талентираниот Мустафа Абдул Ади. Фотографијата е направена од другата страна на познатиот „Таџ Махал” во Агра, Индија. Рано наутро, младо момче пребарува низ ѓубрето кое се фрла на ова место. Интересно е да се види контрастот помеѓу прекрасното здание и секојдневието на овој Индиец. Фотографија која тера на размислување за големите разлики кои постојат, а не секогаш ги гледаме.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУсни и нокти како сликарско платно!
Следна објаваОва се најдобрите фотографии снимени со дрон во 2016 година!
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР