Џесмин Даниел е уметница од Сиднеј, која обожува да слика уметнички дела на усни и нокти. Таа создава неверојатни трендови на различни мотиви, креира и прекрасни сцени од играни и анимирани филмови на усните. Овие цртежи се толку многу детални и прецизни, така да навистина е тешко да се поверува дека се на нечии усни. Исто така и на ноктите, прави мали ремек дела кои идговараат на креациите на усните…погледнете…

13423397-294717920863830-83126125-n-577f62ca83665-700

13473278-561498724022037-624151901-n-577f62cfcb87a-700 11192999-384707165051972-1632858092-n1a-577f62a938871-700 12328184-930102140408910-1320493876-n-577f62aba8cc6-700 12716580-1545620319099678-942575182-n-577f62ae6ec0a-700 12728488-587631404724120-1850392045-n-577f62b16423f-700 13423397-294717920863830-83126125-n-577f62ca83665-700
13092224-772772489525665-982831325-n-577f62bb06513-700 13422977-1119784681417233-655811404-n-577f62c78b5d3-700 13423397-1542336662740527-345054110-n-577f62ccf2a8a-700

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото патување низ Мароко
Следна објаваФото на денот | Од другата страна
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР