Дроновите стана навистина голема работа кога е во прашање фотографирање и снимање на видеа. Некогаш тоа ексклузивно право го имаа само големите компании а сега стана mainstream. Друштвото на фотографи со дронови брзо расте, така да тие си направија натпревар во различни категории како што се патувања, природни убавини, спортски авантури и слично. Така да денес, ви претставуваме 10 фотографии од третиот интернационален натпревар на дрон фотографии кое го направи Dronestagram.

Првата награда во категорија “Travel”, ја освои следнава фотографија на која се наоѓа базиликата на Свети Фрањо Асишки во Умбрија Италија.

best-drone-photography-2016-dronestagram-contest-1-5783ac743b80c-880

Вилниус во Литванијаbest-drone-photography-2016-dronestagram-contest-10-5783b3678636f-880

Венеција

best-drone-photography-2016-dronestagram-contest-14-5783b69f25220-880

Моаб во Утахbest-drone-photography-2016-dronestagram-contest-2-5783ac7718715-880

Романијаbest-drone-photography-2016-dronestagram-contest-3-5783ac79c0313-880

Летен камп на Гран Канарија во Шпанија
best-drone-photography-2016-dronestagram-contest-4-5783ac7c7d70d-880

Питон Де Ла Фурнес…вулкан во Индиски океан

best-drone-photography-2016-dronestagram-contest-5-5783ac7f29f46-880

Кајбел бич во Австралијаbest-drone-photography-2016-dronestagram-contest-7-5783ac84b3ee0-880

Чакаш…планински ланец во Аљаскаbest-drone-photography-2016-dronestagram-contest-9-5783ac8c9f613-880

Калбирис шума во Данска
best-drone-photography-2016-dronestagram-contest-8-5783ac87ae38c-880

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Од другата страна
Следна објаваШарено и весело уредување на стан во Барселона!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР