Ако сакате зимски спортови и правење снешко, сигурно најпозитивната страна на зимата за Вас е снегот. A ние пак, кои го делат домот со кученца, знаат дека овие миленичиња, покрај тоа што сакаат да јадат снег :), едноставно обожуваат да трчаат и да си играат во снегот. Инспирирано од ова, изборот на фотографијата на денот ‘падна’ на оваа, која ја прикажува неизмерната радост на едно кученце во снежно опкружување.

Фотографија е на Anda Stavri.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСмешни кујнски предмети налик делови од тело
Следна објава„Астрономија“ | Taylor Allen
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР