автори Објавено од Ивана Милосковска

Ивана Милосковска

105 ОБЈАВИ 0 КОМЕНТАРИ
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.
video

Авантура во светот на облаците

"Облачно" е краток анимиран филм од Samuel Borkson и Arturo Sandoval. Филмот го истражува светот на облаците на симпатичен начин, носејќи Ве на фантастично...

Шокантни рекламни постери со моќни пораки

Серија од шокантни рекламни постери од разни агенции, кои на моќен начин пренесуваат пораки за подигање на свеста за важни социјални теми како заштита...

Прирачник за оптимисти | Silver Lining Playbook (2012)

Филм за eмоции, оптимизам, растројство и свеж почеток, Прирачник за оптимисти (Silver Lining Plаybook) e смешна, истовремено приземјена драматична приказна и многу повеќе од...

Картички за освојување на љубители на историјата

Валентин картички илустрирани од Ben Arthur Klin, со ликовите на Шекспир, Дарвин, Марија Кири, кои преку јазични досетки инспирирани од нивната работа го честитаат...
video

Птичји балет

Прекрасно видео со наслов A Bird Ballet, направено од Neels Castillon и тоа сосема случајно. Со намера да снима музички видео спот, режисерот се...

Смешни картички за љубовта,врските,Св.Валентин

Без разлика дали сте заљубени или не, дали воопшто сакате да прославувате присвоен празник како денот на вљубените, сигурно ќе Ве насмее колекцијата од...

Оскар статуетки инспирирани од најдобрите филмови

Во пресрет на овогодинешните Оскари, промовиран е официјалниот постер на Академијата на кој се прикажани 85 статуетки, секоја од нив инспирирана од победникот за...

Идеи за домот | Уникатни подни прекривки

Со разноликиот дизајн, материјал и форма, теписите, килимите и теписоните се многу повеќе од предмети за прекривање на подот, денес се издвојуваат како начин...

Фото на денот | Eлегантна сирена на копно

Модна црно-бела фотографија од Vladimir Zotov која портетира прекрасна девојка облечена во парчиња облека кои чинат да изгледа како една елегантна сирена на копно.
video

Патување низ Москва

Центарот на Русија, Москва е величествен град кој воедно е еден од најубавите европски градови. Градот со долга историја и традиција може да се...

Потпирач против нервоза

На лекар, на аеродром, на факултет, на автобуска станица...во целата нервоза поради чекањето кога сите столчиња се зафатени, Вие сте принудени да стоите. Секако...

Направи сам | Јака-ланче

Во овој проект, ќе Ви покажеме како да го направите овој моден додаток што полека настапува како моден тренд, а најважно е тоа што...