Центарот на Русија, Москва е величествен град кој воедно е еден од најубавите европски градови. Градот со долга историја и традиција може да се пофали со богата култура, која треба да се посведочи и доживее. Со таа цел, пред вистински да отпатувате, Ве носиме на едно виртуално патување во прекрасниот град, презентирајќи го ова timelapse видео преку кое ќе прошетаме по најпознатите улици, ќе поминеме крај најубавите градби и ќе уживаме во уметничките фонтани и споменици во Москва. Уживајте!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕдиторијал | Луди графики
Следна објаваФото на денот | Eлегантна сирена на копно
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР