Интересен едиторијал од Anna Dello Russo за јапонското издание на магазинот Vogue со монохроматски парчиња од колекциите пролет/лето 2013 од врвните модни куќи. Модели Hanne Gaby Odiele и Juliana Schurig. Фотограф Giampaolo Sgura.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПотпирач против нервоза
Следна објаваПатување низ Москва
Вљубеник во уметноста и дизајнот, пружа несекојдневна и ретка презентација на истите. Носител на особена артистичка визија поткрепена со последните модни случувања, својата визуелна меморија успешно ја инкорпорира во светот на заборавените уметнички вредности. Подржувач и промотор на хуманоста, вешто ја унапредува како креативната, така и хуманата страна на животот.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР