На лекар, на аеродром, на факултет, на автобуска станица…во целата нервоза поради чекањето кога сите столчиња се зафатени, Вие сте принудени да стоите. Секако постои опцијата да се потпрете, но валканите ѕидови одвратуваат од оваа помисла. Со ова на ум, дизајнерот Avihai Shurin го направи ѕидниот потпирач со едноставен и паметен дизајн кој овозможува нежно клатење и е наменет за потпирање и релаксирање во ваквите напнати моменти. Паметно, нели?

 

1

2

3

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНаправи сам | Јака-ланче
Следна објаваЕдиторијал | Луди графики
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР