Прекрасно видео со наслов A Bird Ballet, направено од Neels Castillon и тоа сосема случајно. Со намера да снима музички видео спот, режисерот се нашол на оваа локација каде одненадеж се појавило јато од илјадници птици на небото, кои почнале елегантен танц на зајдисонцето, кој бил документиран од вчудоневидениот Castillon. Уживајте.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСмешни картички за љубовта,врските,Св.Валентин
Следна објаваКартички за освојување на љубители на историјата
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР