Австралискиот бренд Zimmermann ја претстави кампањата за пролет/лето 2022 година, која се снимаше во Vizcaya Museum & Gardens во Мајами.

Претставувајќи избор на романтични дизајни од колекцијата Dancer, во кампањата се појавува литванскиот модел Гидре Дукаускајте. Балетот е централна тема на колекцијата, а топ моделот изгледа прекрасно во шифон здолништа кои се носат со горни делови од кашмир и штикли со панделки врзани околу зглобот.

Карго комбинезони и сребрените патики ја канализираат леснотијата и слободата на танчерите надвор од должност или помеѓу пробите.

Стилизирана од Роми Фридман, моделот претставува и модни додатоци кои вклучуваат очила за сонце, елегантни чанти и ремени.

Заедно со штампаната кампањата, манекенката се појавува и во краток филм во режија на Енди Шварц, со прекрасни звуци на џез музика.

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодна кампања на Saint Laurent – пролет/лето 2022 година
Следна објаваФантастичен рецепт за здрави палачинки без брашно и шеќер
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ