Во пресрет на овогодинешните Оскари, промовиран е официјалниот постер на Академијата на кој се прикажани 85 статуетки, секоја од нив инспирирана од победникот за најдобар филм таа година. Интересно за тестирање на филмското знаење и Вашата меморија за победниците на престижната награда низ годините.

1

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗима во Vogue
Следна објаваНајлошите облеки на Destiny’s Child
Величeњето и практикувањето на креативната страна на животот предизвикана од љубовта кон убавото ја одликува со особен креативен шарм и инспирација затекната на различни места. Пасионирана вљубеничка во визуелните форми на уметност, ја поддржува тежината на автентичните креативни артефакти кои го издржале тестот на времето - доволно долго за да создадат нова приказна за уметноста, раскажана преку херојските очи на истата.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР