Забележано во Париз!

Анџелина Џоли можеби има едно од најпрепознатливите лица на сите времиња, но тоа не ја спречува целосно да се трансформира во легендарната оперска пејачка Марија Калас, за нејзината нова улога во филмот Марија на режисерот Пабло Ларен – и сега, конечно, ги имаме првите увиди.

Првите фотографии на актерката во улогата на оперска дива се откриени пред прикажувањето на филмот во 2024 година, вклучувајќи ги и големите очила што ги носеше Марија. Анџелина со својата бујна кафена коса, големи очила, капа и марама на главата, стана прилично непрепознатлива, приближувајќи се до ликот на оперската дива.

Според соопштението за печатот, филмот ќе ја долови „бурната, убава и трагична приказна за животот на најголемата оперска пејачка во светот, за време на нејзините последни денови во Париз во 1970-тите“, сето тоа базирано на вистински приказни.

Maria Callas biopic starring Angelina Jolie: cast, plot release date and music in... - Classic FM

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДали модели создадени од вештачката интелигенција ќе ги заменат манекенките на пистата?
Следна објаваЕсен во домот: Лесни и едноставни аранжмани од тиква
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ