Мартин Бруно | Колоритен серијал кој зрачи храброст

Мартин Бруно направи уникатен серијал во кој преку едноставни и ефикасни форми му дава живот на универзумот. Боите се светли и привлечни, нивната природа е...

Maggie West | Фотографскиот серијал „Флора“

Maggie West го докажа своето мајсторство во фотографијата со експериментирање низ играта на светлината. Овој серијал наречен Flora ги експресира речиси незабележливи контури на цветовите во...

Детски моден серијал на Alya Chaglar

Уметниците наоѓаат игра во најмалите работи од секојдневието. Alya Chaglar на пример, инспирирана од нејзината успешна кариера како сликар со маслени бои, направи фотографски...

André Sanchez | Феминистички надреални портрети

Извондреден микс на фотографијата и портретот. André Sanchez направи комбинација од фотографии направени за време на неговите патувања и фотографски портрети. Делата се нежни, поткрепени со...

Фотографија | Динамично дуо во разиграната архитектура

Разиграноста со фотографијата е еден приоритетите поради кој ги сакаме толку патувањата. Дозволете да Ви претставиме еден навистина интересен пар. Daniel Rueda и Anna Devis,...

Натали Башоски | Моментална умствена состојба

Ви претставуваме еден уникатен серијал на Натали Башоски. Емоцијата е главниот двигател, а човековото тело е столб во самиот центар на случувањата. „Моментална умствена состојба“ на...

Надреална фотографија на Ben Zank

Фотографијата стана можеби најпопуларното хоби во нашето време, зголемувајќи ја константно конкуренцијата, но сепак задржувајќија својава моќ драстично да импресионира. Надреалните фотографии на Ben...

Најубави фотографии снимени од мостовите на Ханој!

Фотографката Loes Heerink ги сними оие неверојатни фотографии во Виетнам, будејќи се секое утро во 4 часот. Серијата фотографии под името „Vendors from Above“ е настаната во утринските...

Кампања со најубави фотографии!

Динамични движења на акробатската танчерка снимени од фотографoт Jeffrey Vanhoutte. Фотографот ги овековечи движењата покриени со прав, заради новата кампања лансирана од страна на...

Фото на денот | Детска љубопитност

Станува збор за фотографија поврзана со приказната на Вироника Голден, која е инаку автор на фотографијата. Таа и нејзиниот сопруг долги години не можеле да...

Семејно дрво | Фото-проект

Family Tree (Семејно дрво) е серијал на фотографии чиј автор е Bobby Neel Adams. Проектот има за цел визуелно да ги прикаже неверојатните сличности...

Фото на денот | Улична уметност во Рио

Уметник слика на ѕид во најстарата населба во Рио де Жанеиро, Providencia Favela. Муралот е дел од проектот на локална галерија. Ние сме секогаш...

Фото на денот | Среќен роденден Одри!

„Одбери ден. Уживај во него, целосно. Во сè што носи денот, во сите луѓе што ќе ги сретнеш. Минатото ме научи да го ценам сегашниот...

Фото-патување низ сончевата Куба

Американскиот фотограф и основач на Advent Films, AJ Blayer, од своето патување низ Куба се врати со прекрасни фотографии кои совршено го доловуваат кубанското...

Фото на денот | Меѓу облаците

Чистач на прозорци го брише стаклото на прозорците од 124-от кат на спектакуларното здание Бурж Калифа во Дубаи, највисоката зграда во светот. На фотографијата изгледа...

Моќен фото-портрет | Ракот си играше со погрешните принцези

Ракот е болеста која можеби ќе го обележи периодот во кој живееме. Им се восхитуваме на сите борци кои ја добија, изгубија или ја...