Шангај од птичја перспектива

Модернизам и традиција беа претставени преку фотографиите на Шангај направени со дронот на Mark Siegemund. Осветлени улици кои ги одделуваат прецизните нискоградби, згради, облакодери, храмови,...

Топ 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела

Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram! Александар Костадинов Со инспирација за документација на природата, Александар е аматер - фотограф, кој се стреми...

Светот преку врати и прозорци

Sandy Major е талентирана фотографка која започна со проект именуван „An Open View“ преку кој ги претставува градовите и културите преку отворени врати и прозорци....

Пат околу Нов Зеланд за 40 дена

Florian Wenzel е германски фотограф кој ни го претстави 40-дневниот одмор преку документираните воодушевувачки пејсажи на Нов Зеланд. Вензел, кој соработувал со клиенти како Canon и...

Angry Birds во реалниот живот преку објективот на Ossi Saarinen

Намќорести, смешни и преслатки птици кои потсетуваат на Angry Birds од вистинскиот живот во серијалот на финецот Ossi Saarinen. Финската филозофија за природата се отсликува...

Топ 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела

Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram! Александар Наумчески (втор пат со победничка фотографија) Архитеткт кој аматерски се занимава со фотографија, зад себе со...

Спасени кутриња наместо букети!

Свадбата на Беки и Џон беше навистина поинаква од останатите, можеби поради измената на есенцијалниот свадбен детаљ, букетите со цвеќиња беа заменети со спасени...

Пливање во облаци, дали е можно?

Океан од облаци во серијалот на Laurent Rosset! Желбата на фузија на елементите и неисцрпната инспирација фотографката ја има добиено при патување со авион. Погледнете го...

Полскиот Краков под магла

Magda Chudzik направи прекрасен серијал од Краков во Полска каде живее веќе три години и резултатите од магливиот град се неверојатни! Погледнете...

Топ 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела

Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram! Катерина Јорданова Фото ентузијаст што најмногу сака да фотографира street фотографија, архитектура, минимализам, храна! Катерина најчесто...

Фотографии кои го слават мајчинството

Бременоста, раѓањето, родителството се прекрасни работи во животот кои треба да се слават секојдневно и да им се даде голем нагласок, бидејќи сепак се...

Барселона од птичја перспектива!

„За да ја запомниш слободата во својата вистинска форма, доволно е да набљудуваш среќен галеб кој лета во небесната шир.“ - Mehmet Murat ildan  Убаво е...

Убавината на пегите

Brock Elbank е фотограф чии серијали се најчесто на тема за прикажување на убавината во „човечките несовршености“, или барем како што се декларирани во претенциозниот...

Четири папагали и нивната пастелна љубов!

Winter, Spring, River и Rain се четири папагалчиња обоени во пастелни бои. Љубовта меѓу нив е документирана од страна на Rupa Sutton, нивната сопственичка. Со...

Топ 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела

Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram! Александар Наумчески Архитеткт кој аматерски се занимава со фотографија, зад себе со учество на неколку групни...

Вистинска зимска магија во Токио

Ви го претставуваме Токио под дебела снежна прекривка преку објективот на Yuichi Yokota! Токио, Токио, Токио! Поим за најпринципиелниот урбанизам што би можел да се замисли. Култот...