Многумина од нас не ја обожуваат зимата и студеното време, но има и такви кои уживаат во природата која несомнено волшебно изгледа во овој временски период.

Неверојатни облици,бои и текстури создава природата во текот на зимскиот период, сите тие изгледаат како модерни уметнички дела.

Погледнете ја галеријата на фотографии!

СПОДЕЛИ
Претходна објава„Крајот на времето“ на Милчо Манчевски ја доби наградата Curator’s Choice
Следна објаваМоќна феминистичка порака на Серена Вилијамс на Супер Боул!
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР