Прославената американска тенисерка Серена Вилијамс, дама која е најуспешна во женските и машките натпреварувања во однос на бројот на освоени титули на Гренд Слем (23), уште еднаш успешно се впушти во модните води. Таа заблеска во серија извонредни црно-бели фотографии, како дел од новата, пролетно-летна кампања на познатиот дизајнер на чевли, Stuart Weitzman.

Серена е фотографирана од модниот фотограф Ethan James Green, додека летниот стајлинг го дизајнираше стилистката Gabriella Karefa-Johnson. Серена ни покажа како да носиме ги најголемите модни хитови за претстојното лето, од елегантни, безвременски бели потпетици до трендовски рамни чевли и супер заводливи, екстремно секси сјајни сандали со високи потпетици.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТорти кои се право уметничко дело
Следна објаваМода: Новата колекција на Mary Katrantzou е сон на филателистите!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ