Џенифер Анистон зачекори во шестата деценија од животот.

Славната актерка од серијата „Пријатели“ го одбележа 51-виот роденден со заводлива фотосесија за списанието „Interview“.

Модни куќи како Версаче, Живанши и Сен Лоран позајмија свои креации за снимањето на фотосесијата со шармантната филмска ѕвезда.

Сандра Булок ја интервјуираше Анистон за списанието и во еден дел таа изјави дека гледа деца во нејзиниот живот во иднина.

На прашањето што е тоа што сака да го направи во животот, а досега не го направила, таа изјави: „Не се работи за тоа колку нешта сакам да направам, туку за една мала слика во мојот ум, каде го слушам океанот, го гледам океанот, слушам смеа, гледам деца како трчаат, слушам мраз во чаша, мирисам храна која се готви. Тоа е најрадосната слика во мојата глава“.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДомашни десерти за Денот на вљубените!
Следна објаваМарк Руфало – водечка sвезда за претстојната ТВ серија на Паразит!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР