Додека режисерот Bong Joon-ho, актерската екипа на филмот Паразит и светот, продолжуваaт да го славat успехот на филмот по Оскарите, се шпекулира дека HBO целото внимание го насочило на барање водечка sвезда за претстојната ТВ серија на Паразит.
Според шпекулациите, HBO во моментов се обидува да го контактира актерот Марк Руфало за една од главните улоги.


Бонг, кој е вклучен во креирањето на серијата со Адам МекКеј, наводно веќе се слушнал со Руфало, но официјалните разговори сè уште не се случиле.

Иако не се знае многу за претстојната HBO Паразит серија, се очекува да има од пет до шест епизоди.
За сценариото ќе бидат одговорни Bong и Han Jin-win, а како продуцент ќе се појави и јужнокорејскиот режисер, додека McKay ќе ја преземе улогата на режисер.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЏенифер Анистон, заводлива дива на фотосесија за „Interview“
Следна објаваТри шик брендови кои по кои лудуваат модерните девојки!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР