Водечките брендови од светските писти, Desigual, Guess и Liu Jo имаат свои продавници и во Скопје.
Брендовите за кои се зборува низ целиот свет и чии впечатливи парчиња ги носат сите водечки модни инфлуенсерки, можат да се набават кај нас, но и на нивните веб-продавници. Синоними за женственост, еклектицизам и тренд, со години воодушевуваат со своите добро промислени дизајни и модели кои се создадени да го потенцираат личниот стил.

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМарк Руфало – водечка sвезда за претстојната ТВ серија на Паразит!
Следна објаваЗнаете ли како настанал Денот на вљубените – Валентиново?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР