Повелете неколку идеи за десерти кои можете да ги направите во домашни услови за Денот на вљубените …

Линзер колачи (автријски десерт со џем од јагоди покриени со шеќер во прав), црвени крофни, јагоди со чоколаден прелив, вистински десерт за двајца (одлично оди со чаша црвено вино), тарт со карамелизирани јаболки кој се служи со сладолед од ванила …

Погледнете ги останатите десерти кои се надеваме ќе ве инспирираат

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКупете токму сега – 9 модни трендови за пролет/лето 2020 година!
Следна објаваЏенифер Анистон, заводлива дива на фотосесија за „Interview“
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР