Деветте најдобри пролетно / летни трендови за 2020 година.

Ви помагаме да дознаете што ќе биде популарно, за да можете да ја подготвите вашата листа за купување однапред или да ги купите моделите сега. Ние ви обезбедивме и опции за “get the look”, пред сите други да започнат со носење на артиклите.

Знаењето е моќ и со добивањето однапред информации за трендовите, ќе го имате најмодерниот, урбан фустан во вашето друштво на пријатели.

Направете си чаша топло чоколадо и започнете со читање, сега …

Елеци – видени кај Coach, Celine, Hermès, Saint Laurent

Спортски блузи и фустани на собирање

Деконструирани модели

Крошет – видено кај Jonathan Simkhai, Fendi, Marni, Gabriela Hearst

Мека кожа – како кај Khaite, Kate Spade, Sally LaPointe, Coach 1941

Високи расцепи – видени кај  Јason Wu, Dion Lee, Prabal Gurung, Brandon Maxwell

Дизајнерите ја прифатија идејата less is more за следната сезона, работејќи со шифон и тул за да создадат воздушен изглед. Бидејќи материјалот во основа е проsирен, сега е време да ги покажете најубавите градници или градите целосно.

видено кај Sally LaPointe, Ulla Johnson, Bevza, Oscar de la Renta

Блескави материјали – преку ден и ноќ … видено кај Ralph Lauren, Adam Lippes, Sally LaPointe, Cynthia Rowley

Корсети  – видени кај  Dion Lee, Brock Collection, Jason Wu, Christian Siriano

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМозаик 2020- Концертна турнеја на најголемите домашни музички ѕвезди
Следна објаваДомашни десерти за Денот на вљубените!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР